kultursápmi jåhkåmåhkke – prográmma

TIME: LOCAL

16:00

KulturSápmi mingle

ÁJTTE MUSEA – MINGLE, SNACKS, GUIDED TOURS

PANELADIGAŠTALLAN “MAID JÁHKÁT LEA ILÁ MAŊŊIT MÁHCAHIT?” FREDRIK PROST, LEA SIMMA++

18:00 & 19:00

Čájáhusa rahpan: Per Isak Juuso

SÁMI DUODJI – SAMESLÖJDSTIFTELSEN

18:00

Rabas visti: Tjállegoahte

TJÁLLEGOAHTE

18:00

Sámi shopping session

SÁMI BUVDDAT JOHKAMOHKIS

20:00

KulturSápmi mingle joatkašuvvá

JOKKMOKKS HOTELL

TIME: LOCAL

09:00

KulturSápmi: Rahpan

SARA ELVIRA KUHMUNEN, KATARINA RIMPI

FOLKETS HUS

09:30

Bargobádji: Sámi dáiddákritihkka

JENNI LAITI, SAIA STUENG, NIILLAS HOLMBERG, HARALD GASKI, LADA SUOMENRINNE, PATRICIA FJELLGREN, MARIA UTSI ++

11:15

Boddu – time for a break!

11:30

KulturSápmi: Work in progress

RITNI PIESKI

JOHN ANDRE EIRA

MAGNUS ANDDARIS TUOLJA

12:30

Beaiveborran

13:30

Gáfestallan & ságastallan

VÁLJJE FÁDDA:

  • – Duodji & birgejupmi (gos: Sámi Duodji)

  • – Girjjálašvuohta

  • – Musihkka & luohti

  • – Lávdedáidda

15:30

Speed date, fika + summary

FOLKETS HUS

15:30

KulturSápmi: Work in progress

SÁMI GRAND PRIX

SARA KELEMENY

TBA

17:30

To be announced soon

TBA

20:00

Gaskabeaivvit

TBA

TIME: LOCAL

09:30

Buorre iđit!

FOLKETS HUS

10:00

To be announced soon

TBA

12:30

Beaiveborran ja vuolgga ruoktot

kultursápmi jåhkåmåhkke – prográmma

TIME: LOCAL

16:00

KulturSápmi mingle

ÁJTTE MUSEA – MINGLE, SNACKS, GUIDED TOURS

PANELADIGAŠTALLAN “MAID JÁHKÁT LEA ILÁ MAŊŊIT MÁHCAHIT?” FREDRIK PROST, LEA SIMMA++

18:00 & 19:00

Čájahus rahpan: Per Isak Juuso

SÁMI DUODJI – SAMESLÖJDSTIFTELSEN

18:00

Rabas visti: Tjállegoahte

TJÁLLEGOAHTE

18:00

Sámi shopping session

SÁMI BUVDDAT JOHKAMOHKIS

20:00

KulturSápmi mingle joatká

JOKKMOKKS HOTELL

TIME: LOCAL

09:00

KulturSápmi: Rahpan

SARA ELVIRA KUHMUNEN, KATARINA RIMPI

FOLKETS HUS

09:30

Bargobádji: Sámi dáiddákritihkka

JENNI LAITI, SAIA STUENG, NIILLAS HOLMBERG, HARALD GASKI, LADA SUOMENRINNE, PATRICIA FJELLGREN, MARIA UTSI ++

11:15

Boddu – time for a break!

11:30

KulturSápmi: Work in progress

RITNI PIESKI

TBA

MAGNUS ANDDARIS TUOLJA

12:30

Beaiveborran

13:30

Gáfestallan & ságastallan

VÁLJJE FÁDDA:

  • – Duodji & birgejupmi (gos: Sámi Duodji)

  • – Girjjálašvuohta

  • – Musihkka & luohti

  • – Lávdedáidda

15:30

Speed date, fika + summary

FOLKETS HUS

15:30

KulturSápmi: Work in progress

SÁMI GRAND PRIX

SARA KELEMENY

TBA

17:30

To be announced soon

TBA

20:00

Gaskabeaivvit

TBA

TIME: LOCAL

09:30

Buorre iđit!

FOLKETS HUS

10:00

To be announced soon

TBA

12:30

Beaiveborran ja vuolgga ruoktot